15
Cts, Haz

BİZE DÜŞEN YARDIMCI OLMAK

Haberler

“Bize düşen, bu ülkeyi yönetenlere yardımcı olmak”

İçişleri Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Mehmet Ersoy, “Bize düşen, bu ülkeyi yönetenlere yardımcı olmak” dedi.

 

 
 

İçişleri Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Mehmet Ersoy,

“Bize düşen, bu ülkeyi yönetenlere yardımcı olmak” dedi.

 

İçişleri Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Mehmet Ersoy Sinop’ta yaptığı konuşmada,”Bize düşen, bu ülkeyi yönetenlere yardımcı olmak” dedi.

Daha önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı iken, 21.06.2017 Tarihli Kararname ile İçişleri Bakan Yardımcısı olarak görevlendirilen hemşehrimiz ve Sinop eski Milletvekili Mehmet Ersoy, Bakanlığı ile ilgili incelemelerde bulunmak ve hemşehrilerinin bayramını kutlamak için geldiği Sinop’ta vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada,”Bize düşen, bu memleketi yönetme sorumluluğunda olan herkese yardımcı olmak” diyerek, daha sonra şu açıklamalarda bulundu:

Önümüzdeki süreçte bir kongre sürecine gidiyoruz. Bir dosta olarak, bir kardeşiniz olarak samimiyetle şunu ifade ediyorum. Değerli arkadaşlar; bugün Cumhurbaşkanımız, bugün Başbakanımız, bugün Genel Merkezimiz Sinop Kongrelerinden çok çok önemli o kadar ağır işleri var ki, bu ağır yükün arasında onların yaptığı istişarelerle, verdikleri kararlar ne olursa olsun, bize düşen sadece ve sadece sayın Genel Başkanımıza, Cumhurbaşkanımıza,  Genel Merkezimize ve Başbakanımıza yardımcı olmak ve onların verdiği kararlar çerçevesinde, birliğimize ve beraberliğimize halel getirmeden, gücümüzü en üst seviyeye çıkararak, bu memleketi yönetme sorumluluğunda olan herkese yardımcı olmak. Yapacağımız tek bir şey var; bu salonları daha kuvvetli dolduracağız, bu salonlarda daha çok kaynaşacağız, bu salonlarda daha çok kucaklaşacağız. Birlik ve beraberlikten doğan gücümüzü onlara destek olarak yansıtacağız. Hep birlikte onlarla, onlar vesilesiyle ülkemiz, ülkemiz vesilesiyle de bütün mazlum coğrafyalar geleceklerine daha umutla bakacaklar. Ben; bu duygu ve düşüncelerle, Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi, düzenimizi bozmasın diyorum ve hepinizi saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum ve hayırlı günler diliyorum” dedi.

Sinop Milletvekili Nazım Maviş de vatandaşlara hitaber yaptığı konuşmada,”Eğer Türkiye’yi Büyük Türkiye yapabilirsek, işte o zaman Dünya beşten büyüktür” diyerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un Özgeçmişi:

Mehmet Ersoy 26.04.1964 tarihinde Sinop-Boyabat’ta doğdu. İlk, orta, lise eğitimini aynı ilçede tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversite’si Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülki idare amirliği mesleğine kabul edildi. Kaymakam Adaylığı döneminde bir yıl süreyle İngiltere’de dil ve mesleki eğitim aldı.

Sırasıyla İzmir-Kemalpaşa Kaymakam Vekilliği, Balıkesir-İvrindi, Konya-Çeltik, Tunceli-Nazımiye Kaymakamlıkları, Mardin Vali Yardımcılığı, Denizli-Buldan, Adana-Kozan, İstanbul-Çatalca ve Sarıyer Kaymakamlıkları görevlerinde bulundu. Buldan Kaymakamı iken Düzce Depremi nedeniyle üç ay süreyle Bolu Vali Yardımcılığında görevlendirildi. 22 Aralık 2008 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Sarıyer Kaymakamlığı’ndan Yalova Valiliği’ne atandı. 02 Ocak 2010 tarihinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) görevlendirildi.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti Sinop Milletvekili Seçildi. Milletvekilliği döneminde Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı, TBMM İçişleri Komisyonu Üyeliği ve Başkanvekilliği, PAP Ve KEİPA Türk Grubu Üyeliği görevlerinde bulundu. 24. Dönem İkinci Yasama yılında ise İçişleri Komisyonu Başkanlığına seçildi.

18.03.2016 Tarihli üçlü Kararname ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

21.06.2017 Tarihli üçlü Kararname ile İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanan Mehmet Ersoy evli ve iki çocuk babasıdır. Ersoy iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Haber: Hikmet Kurada – Sinop

Yorum ekle